Szczegółowo o naszych płytkach dekoracyjnych – odpowiedzi na Wasze pytania.

próbnik płytki ceglane

Ruszamy z pierwszym blogowym wpisem! Przekornie nazwaliśmy tę część strony „Dziennikiem Manufaktury”, chcemy bowiem wrócić do staromodnej być może dla niektórych, formy pisarskiej. Do zwykłego zapisu na bieżąco tematów ważnych, z których czerpać będziecie wiedzę.

Nie będziemy tych zapisków publikować codziennie, jak sugeruję nazwa, ale z pewnością będą to treści pojawiające się często, będące wnikliwą analizą oraz treści warte upamiętnienia.

Skoro jest to pierwszy wpis, postanowiliśmy, że będzie wpisem możliwie jak najbardziej związanym z nami i naszą pracą, ale jednocześnie wpisem, którym rozpoczniemy serię odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Dotychczas o naszych płytkach ceglanych pisaliśmy głównie na FB i tam w sekcji komentarzy, staraliśmy się jak najdokładniej, odpowiadać na zadawane pytania. Sporo jednak pytań trafiało do nas drogą e-mailową, w momencie składania zamówienia.

Dziś odpowiadamy na 5 najczęściej zadawanych pytań :).

Z czego wykonane są nasze dekoracyjne płytki ścienne?

Nasze płytki powstają z betonu oraz unikalnych barwników. Do ich stworzenia wykorzystujemy ponad 300 różnych form, dzięki czemu każda płytka jest unikalna, posiada niejednorodny kolor oraz charakterystyczną, starą fakturę.

Czy nasze płytki ceglane można montować w kuchni lub łazience?

Nasze płytki ceglane z powodzeniem można zastosować w łazience lub kuchni, należy jedynie pamiętać o ich impregnacji, tak aby nie pochłaniały wilgoci oraz aby proces ich czyszczenia był prosty i stosunkowo przyjemny. W naszym sklepie znajdziecie polecany przez nas impregnat.

Czy płytki ceglane można zamontować samodzielnie?

Wszystko zależy od Was, waszych umiejętności oraz sprzętu jakim dysponujecie. Jednak płytki betonowe jak najbardziej można położyć samodzielnie. Cały proces ogranicza się do kilku etapów:

przygotowanie podłoża – powierzchnia powinna być jednolita i równa, a następnie zagruntowana

przygotowanie płytek – płytki przed montażem dobrze jest przetrzeć, aby usunąć z nich pył lub kurz

klejenie płytek – aby ułatwić sobie pracę, sugerujemy nanieść na ścianę tzw. linie pomocnicze i dodać dystans na fugę: ok 10 mm; na tylną ścianę płytki ceglanej nakładamy klej i dociskamy do powierzchni ściany

docinanie płytek – nasze płytki są wykonane głównie z betonu, więc sugerujemy użycie tarczy diamentowej do kamienia

narożniki – jeśli nakładacie płytki dekoracyjne na prostopadle przylegające do siebie ściany, rozpocznijcie montaż od zamontowania narożników ceglanych, które dostępne są w tej samej gamie kolorystycznej jak płytki

fugowanie – do dyspozycji macie nasze autorskie spoiny w czterech kolorach. Fugowanie najlepiej wykonać w całości jednego dnia. Przygotować należy mieszankę, zbliżoną konsystencją do plasteliny i nałożyć ją w szczelinach między płytkami, wyrównać, a następnie przetrzeć pędzlem z grubym włosiem

impregnacja – jeśli wasze płytki będą narażone na częstsze zabrudzenia czy wilgoć, sugerujemy użycie środka impregnującego. Impregnat nakładamy po całkowitym wyschnięciu fugi.

W jaki sposób obliczyć potrzebną ilość płytek ściennych?

Wybraną ścianę, na której chcemy zamontować płytki ceglane, należy obliczyć pole powierzchni ściany. Trzeba jednak wziąć po uwagę pewien zapas wynikający ze strat powstałych podczas np. instalacji płytek ściennych, ich przycinania czy nierówności.

Nasze płytki nie wymagają tak dużego naddatku, jak to ma miejsce w przypadku płytek ceglanych z odzysku cegieł. Sugerowana przez nas ilość to około 5%. Dzięki zakupowi zwiększonej ilości oszczędzamy nie tylko koszty związane z domawianiem brakującej niewielkiej ilości, ale przede wszystkim czas :).

Czy przed dokonaniem zakupu, można otrzymać wzór koloru?

Jak najbardziej. Zawsze sugerujemy zakup próbnika. Pozwoli on rozwiać wątpliwości związane z docelowym kolorem płytek ceglanych. Dodatkowo dzięki próbnikowi możecie ocenić jakość naszych płytek betonowych, ich strukturę oraz niejednorodność kolorystyczną. Nasz próbnik możecie skomponować sami. Zawiera on 10 szt. płytek oraz 4 kolory spoin. Kolor płytek oraz ich ilość podajecie w zamówieniu. Może to być zestaw 2 kolorów po 5 szt. z każdego, zestaw 10 różnych kolorów lub dowolna kombinacja własna :).

Mamy nadzieję, że ten pierwszy zapisek w naszym dzienniku będzie dla Was pomocny i rozwieje wątpliwości związane z wyborem koloru ceglanych płytek oraz ich montażu.

Zachęcamy do popatrzenia na swoją ścianę inaczej i stworzenia unikalnej ściany na wzór loftowych, fabrycznych budynków czy kamienicznych wnętrz.

3 komentarze

  1. Dzień dobry! Zastanawiamy się z żoną nad zakupem dużej ilości państwa płytki w celu wykonania elewacji dookoła domu na wysokość 130cm. Państwa płytki robią na nas ogromne wrażenie, jednak mamy obawy dotyczące zastosowania ich na zawnątrz, jako element elewacji. Główne pytania jakie mamy są nastepujące:
    – wytrzymałość na warunki atmosferyczne (promienie UV, mróz, nasiąkanie wodą,)
    – przebarwienia po dłuższym czasie, czy kolor może wyblaknąć
    – czy kolor stosują Państwo w czasie wyrabiania masy czy malują płytki w końcowym procesie
    – jakiego konkretnie impregnatu należy stosować i jak często impregnować
    Z góry bardzo dziękujemy za odpowiedz na powyższe pytania.
    Gratulujemy świetnego pomysłu oraz pasji!
    Pozdrawiam Dariusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *