Poznajmy się
Poznajmy się
Poznajmy się
Poznajmy się
Poznajmy się
1
2
3
4
5
previous arrow
next arrow

W noc przed Sylwestrem, 5 lat temu, odbyliśmy rodzinną rozmowę o naszych planach, nadziejach na przyszłość i o tym jak ważna jest dla nas praca w zgodzie z sobą i z wartościami w jakie wierzymy. Mieliśmy wtedy dwójkę małych dzieci i zależało nam, aby spędzać z nimi jak najwięcej czasu, ale również, aby zapewnić im stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Chcieliśmy stworzyć markę, która będzie wyrazem pasji, szacunku do pracy oraz etycznym podejściem do życia.
Świat, który znaliśmy z pracy na etacie, zaczął nas rozczarowywać. Zapragnęliśmy zmiany… Tak narodziła się Manufaktura Cegieł!

Mieszkaliśmy i nadal mieszkamy w Trójmieście, gdzie na każdym rogu kłaniały nam się w pas piękne kamienice, gdzie gotycka i neogotycka architektura budzi podziw i nadaje wyjątkowości temu miejscu.

Spacery wśród gdańskich i sopockich kamienic przepełniały nas nostalgią aż w końcu zainspirowały.

Nieprzerwanie od 5 lat w naszej manufakturze wytwarzamy płytki ceglane inspirowane starymi, tradycyjnymi cegłami.

Jesteśmy niewielką firmą rodzinną z ogromną pasją i kreatywnością. Nasze płytki wytwarzamy w sposób ręczny, aby każda zyskała niepowtarzalną fakturę i kolor. Dzięki temu uzyskany efekt jest unikalny i bardzo naturalny.

Poznajmy się

Płytki ceglane można zastosować jako materiał dekoracyjny przestrzeni użytkowych. Zabudować kominek, ścianę w sypialni, kuchni czy łazience, ale również z powodzeniem jako elewację budynków. Ich niepowtarzalny charakter, ponadczasowy styl oraz szeroka gama kolorystyczna idealnie sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, industrialnych, nowoczesnych czy klasycznych.

Zachęcamy Cię do innego spojrzenia na swoje ściany. Eksperymentuj z nieoczywistym zestawieniem barw, faktur czy sposobem ułożenia płytek. Przełamuj stereotypy, aby kreować wnętrze z charakterem, unikalne, które będzie inspirowało Cię do zmiany, tak, jak nas kilka lat temu zainspirowały stare, ceglane mury gdańskich kamienic!