Męskie poddasze

JAK URZĄDZIĆ PODDASZE W MĘSKIM STYLU?

Sfera designu jest jednym z tych obszarów, w którym możemy wyrazić siebie i swój własny indywidualny styl. Są wnętrza typowo kobiece, które charakteryzują się delikatnością, pastelowymi barwami, czasami infantylnością. My jednak dalecy jesteśmy, aby myśleć tak stereotypowo. Wierzymy, że aby zaprojektować przestrzeń dla konkretnej osoby, należy ją po prostu poznać. Zaczerpnąć informacji o jej zainteresowaniach, pasjach, ulubionych kolorach. Z założenia mężczyźni myślą bardziej analitycznie. Ich przestrzeń musi być funkcjonalna, prosta, spójna i logiczna. Przedmioty często pełnią uniwersalną funkcję. Męska przestrzeń to również pewien kanon kolorów i zastosowanych materiałów. Mają one wyrazić pewną surowość, siłę, a czasami nawet brutalność. Dlatego projektanci często sięgają raczej po ciemne barwy: odcienie czerni, grafitu, szarości czy granatów, przełamując je dodatkami w niekonwencjonalnych barwach np. neonowych. Zastosowane materiały to aluminium, kamień, beton, stal, miedź, drewno czy szkło. Jeśli chodzi o tekstylia, nie będą to miękkie tkaniny, a raczej takie kojarzące się z klasycznym stylem męskiej garderoby: jeans, sztruks, tweed czy skóra. Aby nadać wnętrzu charakteru i unikalności należy sięgnąć po dodatki czy wyróżniki podkreślające pasje domownika, takie jak: zamiłowanie do sportu, gadżetów, podróży, sztuki czy kulinariów.

Projekt, jaki prezentujemy, został stworzony w oparciu o powyższe założenia. Miała być to przestrzeń typowo męska, prywatna, w której spędza się czas po ciężkim dniu pracy. Typowa męska nora, do której zaprasza się kolegów, a czas upływa na rozmowach, grach i zabawie, ale jednocześnie przestrzeń użytkowa i funkcjonalna, niezwykle komfortowa.

Projektantka – Ula – postawiła na charakterystyczny element męskiego wystroju: cegłę.
Jej surowość stała się inspiracją do stworzenia projektu w stylu loftowej przestrzeni rodem z Manhattanu. Niewielki metraż niósł za sobą wyzwanie: umieszczenia różnych stref użytkowych. Zostały one jasno wydzielone, tak, aby nie osiągnąć wrażenia chaosu, w ten sposób w jednym miejscu możemy pomieścić wygodny salon i osobną jadalnię z aneksem.
Ula stworzyła męską, mocną przestrzeń. Nowoczesną, charyzmatyczną i nieco tajemniczą. W realizacji postawiła na nasze ceglane płytki w kolorze czerwonym.

Płytki wytwarzamy ręcznie i ten atut sprawia, że otrzymujemy bardzo subtelny, rzeczywisty i naturalny efekt. Ceglane płytki zachwycają także niesamowitą teksturą, która pięknie podkreśla charakter wnętrza, a o zmroku. Wypełnia je nieco mistycznym światłocieniem, kiedy ceglana ściana oświetlona jest ciepłym i miękkim światłem górnych lamp.

Jeśli projektujesz swoje mieszkanie czy przestrzeń samodzielnie lub z projektantem, zanim to zrobisz zainspiruj się sobą oraz poszukaj zdjęć, artykułów, które wpadły Ci w oko w sieci. Pamiętaj, że nie istnieje jeden uniwersalny wzorzec męskości, podobnie jak i kobiecości. Trudno więc oczekiwać, że wszystko co proponują architekci, magazyny wnętrzarskie czy trendy, sprawdzi się w Twoim przypadku. I o to właśnie chodzi! Wybierz to, co pasuje do Ciebie, do Twojego gustu, ale również sposobu życia. Dzięki temu stworzysz przestrzeń wyjątkową i unikalną, która przede wszystkim będzie Twoja.

My niezmiennie zachęcamy do popatrzenia na swoją ścianę inaczej ☺.
Płaska, minimalistyczna ściana z czasem może stać się nudna. Dlatego tak często zmieniamy jej kolor, szukając czegoś, co nada naszemu wnętrzu wyrazu, charakteru czy pikanterii. Zapominamy jednak, że oprócz barw możemy poeksperymentować z teksturą! My bawimy się i jednym, i drugim!

Ciebie również zachęcamy do eksperymentowania i poszukania własnego stylu, poprzez który wyrazisz swój gust, pasję i zainteresowania!

Projekt:

Zdjęcie: