Nowoczesne wnętrze

NOWOCZESNE WNĘTRZE, CEGLANE ŚCIANY I TROCHĘ EGZOTYKI.

Miłość do wyeksponowanej, naturalnej ściany ceglanej, starych kamienic i gotyckiej czy pruskiej architektury, nie musi pozostać jedynie w sferze marzeń 🙂
Płytki ceglane są proste w montażu, dają efekt spracowanego ceglanego muru, a gama kolorystyczna, no cóż, jest szeroka.
Czy wiecie, że cegła gotycka pojawiła się w architekturze w XI w.n.e? Pełniła wówczas funkcję dekoracyjną, to wtedy powstały: ceramiczne kształtki, kapiele, kwiatony czy maswerki.
Dopiero w XIX w. ponownie powróciła moda na budynki tworzone z cegły i pozostawiane w surowym, naturalnym stanie, nietynkowane i niemalowane. Te neogotyckie budynki stały się niewątpliwie inspiracją do stworzenia prezentowanego wnętrza.

Poprzeczka została zawieszona wysoko. Wnętrze miało być utrzymane w stonowanych barwach, być minimalistyczne i nowoczesne, a jednocześnie opowiadać o pasji gospodarzy do podróży.
Na pierwszy rzut oka przestrzeń jest uporządkowana, nie przytłacza, jest harmonijna. Przyglądając się detalom i zastosowanym surowcom, odkrywamy, że to prawdziwy majstersztyk ☺.
Harmonia wynika z zastosowanej stonowanej gamy kolorów, bardzo naturalnej i neutralnej. Dzięki czemu można było nieco śmielej wykorzystać charakterystyczne i przykuwające wzrok szczegóły: tropikalna tapeta niczym ryciny ze starych podróżniczych książek, nietuzinkowe lampy ze złotym wnętrzem, które pięknie ocieplają światło oraz nasze płytki ceglane, o mocnej strukturze, nierównościach i brązowej palecie barw. Właściciele tego pięknej przestrzeni postawili na płytki w kolorze brązowym. Kolory stapiają się ze sobą, ale nie są mdłe i nijakie. Taki efekt można uzyskać, jeśli zastosujemy różne faktury tego samego koloru.

Wyraźne, ostre i surowe kształty ceglanych płytek podkreślają i wydobywają delikatny rysunek słojów drewna.
Do wytworzenia naszych płytek używamy aż ponad 300 różnych form. W efekcie każda płytka jest inna, różni się nie tylko teksturą, ale również kolorem. Tworząc konkretny wariant kolorystyczny, zadbaliśmy o to, aby różnił się on delikatnie odcieniami. Zapewnia to niesamowity i spójny efekt na ścianie. Ceglana ściana wygląda, jakby widziała całkiem sporo, jakby doświadczyła historii, czekając na odkucie jej spod warstw tynku.

Projekt jeszcze raz udowadnia, że ściana nie musi być gładka, płaska i monotonna – oczywiście nie mamy nic przeciwko takim formom ekspresji. Można jednak spojrzeć na nią inaczej, zainspirować się strukturą, kolorem i detalem. Połączenie ceglanych płytek i egzotycznej tapety jest dość unikalne, a jednocześnie niezwykle fascynujące.
Wnętrze uzyskało własny, indywidualny charakter i zdradza małe sekrety ogromnej miłości właścicieli.